Nová pravidla pro prodej zbraní v ČR

Od února 2021 platí v ČR nový zákon, upravující prodej našich zbraní.

Vážení zákazníci,

od února 2021 platí novela zbrojního zákona, která nám přináší pro prodej perkusních zbraní drobná omezení. Nově vyrobené zbraně, původně zařazené do skupiny zbraní kategorie D, jsou nyní zařazené v kategorii C-I.

Pro nás to přináší zejména nutnost ověřit totožnost zákazníka a pro vás povinnost po zakoupení oznámit nabytí zbraně osobně, mailem nebo poštou na místně příslušném útvaru Policie (toto neplatí pro zbraně zařazené do kategorie D před novelou zákona). Zároveň musíte splňovat podmínku dovršení věku 18 let a místa pobytu na území ČR. K nákupu zbraní kategorie C-I není potřeba žádný zbrojní průkaz.

Z tohoto důvodu jsme na našem e-shopu zavedli dvě nové volby prodeje. Zbraň si můžete zakoupit a osobně vyzvednout na adrese naší firmy nebo si u nás objednat zaslání k našemu regionálnímu prodejci (obvykle kamenná prodejna zbraní), kde si jí po výzvě přímo od vybraného prodejce zakoupíte a zaplatíte. Seznam spolupracujících prodejců se vám zobrazí při objednávání v košíku.

Tato služba vám přináší několik výhod:
A. doprava k prodejci je v tomto případě zcela bezplatná, protože zbraň kupujete přímo v kamenné prodejně
B. můžete si před koupí zbraň prohlédnout, jestli je bez vady a splňuje vaše představy
C. přímo na místě můžete zakoupit prach a zápalky, které nelze posílat poštou nebo další zajímavé příslušenství a tím vyřešíte vaše potřeby jedním nákupem

Pevně věřím, že budete s naší novou službou spokojeni. Pro další dotazy jsme vám plně k dispozici.

Petr Fabián
Detonics

Média
Prodejci
Záruka
Manuály
FAQs